Meme Estetiği Hangi Durumlarda Uygulanır?

admin

Administrator
Yönetici
Meme estetiği, meme hipertrofisi olan kişilere, yetersiz meme gelişimi, kg ve yaşa bağlı olarak meme sarkmaları gibi değişiklerde, meme asimetrisini düzeltmek için, hamilelik sonrası meme sarkmaları, memede aşırı büyüme ve küçülme olması, bel ve göğüs oransız olduğu durumlarda meme estetiği uygulanır.

18- 50 yaş aralığı önerilse de ailenin onayı olduğu ve kişide psikolojik sorunlara yol açtığı takdirde 18 yaş altı kişiler için de meme estetiği uygulanma durumu vardır. Aynı şekilde kişinin sıhhat durumu ve ameliyat için uygun olup olmadığı da göz önünde bulundurularak cerrahın onayıyla beraber 50 yaş üzeri kişiler için de meme estetiği yapılması söz konusu olabilir.

Erkeklerde de östrojen ve testosteron hormonlarındaki düzensiz artış sebebiyle, çeşitli hastalıklardan ötürü ya da yanlış beslenme gibi nedenlerle göğüs çevresinde yağlanma olduğu durumlarda meme estetiği uygulaması yapılır.

Jinekomasti olarak da bilinen cerrahi müdahale de liposuction yöntemi uygulanarak meme etrafında biriken fazla yağ alınır ve bu durumda kişilerde oluşan özgüvensizlik programı ortadan kaldırılır.
 
Üst