Meme Estetiği Kimlere Uygulanır?

admin

Administrator
Yönetici
Meme büyüklüğünden memnun olmayanlar, memesinde dolgu ve biçim kaybı yaşayan kişiler, memesinde bakışım problemi olan kişiler, memelerin büyüklüğü nedeniyle kendine itimat sorunları olan kişiler ve kanser benzer biçimde çeşitli hastalıklardan ötürü memesinin birini veya her ikisini kaybetmesi durumundaki kişilere meme estetiği uygulanır.

Bunun yanı sıra gebelik döneminde meme estetiği yaptırmak sakıncalıdır ve bu konuyla ilgili olarak uzman doktora gerekli bilginin verilmesi icap eder. Ek olarak doğum sonrası emzirme döneminde olan kişiler için de meme estetiği önerilmez. Meme implantları, bebek sağlığı için zararı dokunan olmasa bile emzirme periyodunu etkilememesi ve ameliyatın daha sağlıklı yapılabilmesi için, süreç bittikten sonrasında yapılması tavsiye edilir.

Meme estetiği yaptırmak isteyen kişilere, vücut inkişaf periyodunu bitirene kadar beklemeleri ve kararlarını acele etmeden vermeleri önerilir. Ayrıca kg vermeyi düşünen kişilerin de meme estetiğini ertelemeleri önerilir. Kilo alıp vermek implantları doğrudan etkilemese bile memenin görünümünü etkileyebilir.
 
Üst