Neler yeni

Hoşgeldiniz; Kadınlar Kulubü, Kadınlar Ne Diyor

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolup giriş yaptıktan sonra konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabileceksiniz.

Soru sor

Topluluğumuzdan Sorular Sorun ve Yanıtlar Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzun Uzmanı Olun

İletişim Personeli

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Aşılama öncesi Değerlendirme nasıl yapılır?

admin

Administrator
Yönetici
Katılım
4 Tem 2022
Mesajlar
532
Tepkime puanı
2
Puanları
18
Konum
İstanbul
Web sitesi
kurumsalfirmaadresleri.com
Baba adayından ilk istenecek tetkik Spermiogramdır. Spermiogram, 3 gün cinsel perhiz sonrası verilmelidir. Kadında jinekolojik muayene ve hormon tetkiklerini takiben rahim filmi (Histerosalpingografi-HSG) çekilmelidir. Gerekli durumlarda Laparoskopi ve histeroskopi yapılabilir.

AŞILAMA DA BAŞARI ORANI NEDİR?

Yardımcı üreme tekniklerinde başarı şansı büyük ölçüde kadının yaşına bağlıdır. 35 yaşın altında bu oran %15-20, 35-40 yaş arasında %10, 40 yaşın üzerindeyse %5’in altındadır. Yani bir aşılamanın başarı şansının en fazla %15- %20 civarında olduğu bilinmelidir.

İnseminasyon tekniğinin başarısını etkileyen bir diğer önemli faktör de spermin yıkanma prosedürüdür. Çünkü bu tekniğin amacı, sağlıklı hücreleri sağlıksız üreme hücresinden ayırarak, daha hareketli üreme hücresi konsantresi oluşturmaktır.

İşte bu sebeple, seçilen merkez, spermin yıkandığı koşullar, kullanılan solüsyonlar ve personelin teknik becerisi çok önemlidir.

Aşılama işleminin tekrar edilmesi başarı şansını yükseltir. Öncesinde histerosalpingografi (HSG) ve histeroskopi yapılmasına rağmen, inseminasyonun 3 kez tutmadığı durumlarda, tüp bebek yöntemine geçilmesi önerilir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst