Neler yeni

Hoşgeldiniz; Kadınlar Kulubü, Kadınlar Ne Diyor

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolup giriş yaptıktan sonra konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabileceksiniz.

Soru sor

Topluluğumuzdan Sorular Sorun ve Yanıtlar Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzun Uzmanı Olun

İletişim Personeli

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Aşılama Tutma Oranı Yüzde Kaç Olur?

admin

Administrator
Yönetici
Katılım
4 Tem 2022
Mesajlar
532
Tepkime puanı
2
Puanları
18
Konum
İstanbul
Web sitesi
kurumsalfirmaadresleri.com
Aşılamada tutma oranı elbette uygulanan tedavi şekline, doktorun tecrübesine, hazırlanan spermin kalitesine ve ne için uygulandığına göre değişir. Kadında ve erkekte ciddi bir problem yoksa klomen ile yapılan aşılamalarda tutma şansı %10 civarında iken, iğne ile yapılan tedavilerde bu tutunma başarı oranı %20’lere kadar çıkmaktadır. Bu nedenle genellikle biz kliniğimizde iğne ile aşılama tedavisi uygulamaktayız. 2 aşılama sonrasında başarı oranı %30, 3 aşılama sonrasında toplamda başarı oranı %50’ ye kadar çıkmaktadır. 3. Aşılamadan sonra başarı şansı azalmaktadır. Bu nedenle aşılama tedavisini 3 aşılama tamamlanana kadar devam etmek oldukça mantıklı bir yaklaşımdır.

Bunun yanında eğer kadında ya da erkekte ciddi infertilite problemleri varsa bu tutmam şansı oranları daha da düşecektir.

Özellikle erkekte sperm anormalliğinin olduğu durumlarda mikroçipli aşılama tedavisi başarı şansını arttırmaktadır. Bu nedenle eğer aşılama yaptıysanız ve başarılı olamadıysanız ya da sperm anormalliği mevcutsa bu durumda mikroçipli aşılama tedavisi sizin için daha uygun olacaktır. İlk aşılamada başarılı olamayan durumlarda 2. Aşılamayı çipli aşılama şeklinde yapmaktayız.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst