Neler yeni

Hoşgeldiniz; Kadınlar Kulubü, Kadınlar Ne Diyor

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolup giriş yaptıktan sonra konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabileceksiniz.

Soru sor

Topluluğumuzdan Sorular Sorun ve Yanıtlar Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzun Uzmanı Olun

İletişim Personeli

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Bebeklerde çıkış dişleri nasıl çıkar?

admin

Administrator
Yönetici
Katılım
4 Tem 2022
Mesajlar
532
Tepkime puanı
2
Puanları
18
Konum
İstanbul
Web sitesi
kurumsalfirmaadresleri.com
Bebeklerde çıkış dişleri genellikle altıncı ayda başlar ve çıkış süreci yaklaşık 2-3 yıl sürer. Bu süre boyunca bebeklerde diş çıkarma süreci, huzursuzluk, ağrı ve huzursuzluk gibi belirtilerle birlikte gelir.

Çıkış dişleri sırasıyla aşağıdaki şekildedir:

  • Alt orta kesici dişler (6-10 ay)
  • Üst orta kesici dişler (8-12 ay)
  • Yan kesici dişler (9-13 ay)
  • İki alt ön azı dişi (10-16 ay)
  • İki üst ön azı dişi (13-19 ay)
  • İki alt arka azı dişi (16-23 ay)
  • İki üst arka azı dişi (23-31 ay)
Çıkış dişleri sırasında bebeklerde rahatsızlık belirtileri ve ağrı olabilir. Bu nedenle bebeğinizi rahatlatmak için ağrı kesiciler kullanabilirsiniz. Ayrıca, bebeğinize soğuk bir diş çıkarma halkası veya bebeğin diş etlerine masaj yapmak gibi doğal yöntemler de yardımcı olabilir.

Dişlerin çıkması sırasında diş etleri şişebilir ve hassas hale gelebilir. Bebeğinizin ağzını ve diş etlerini temizlemek, ayrıca bebeğinizin beslenmesi sırasında daha rahat olmasına yardımcı olabilir. Bunun için, nemli bir bezle diş etlerini temizleyebilirsiniz.

Çıkış dişleri sırasında bebeğinizi yakından takip etmeniz ve rahatsızlığı hafifletmek için ona yardımcı olmanız önemlidir. Eğer bebeğinizde çok fazla ağrı, kızarıklık veya şişlik varsa, doktorunuzla görüşmelisiniz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst