Neler yeni

Hoşgeldiniz; Kadınlar Kulubü, Kadınlar Ne Diyor

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolup giriş yaptıktan sonra konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabileceksiniz.

Soru sor

Topluluğumuzdan Sorular Sorun ve Yanıtlar Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzun Uzmanı Olun

İletişim Personeli

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Bebeklerde dışkılama problemleri nasıl çözülür?

admin

Administrator
Yönetici
Katılım
4 Tem 2022
Mesajlar
456
Tepkime puanı
2
Puanları
18
Konum
İstanbul
Web sitesi
kurumsalfirmaadresleri.com
Bebeklerde dışkılama problemleri oldukça yaygın bir durumdur ve çözümleri de birçok farklı yöntemle mümkündür. Bebeğin dışkılama alışkanlıkları doğum sonrası ilk birkaç hafta içinde gelişir ve bazı bebekler sık sık dışkılarken, bazıları daha seyrek dışkılama yapabilir. Bebeğinize doktorunuzun önerdiği sıklıkta mama veriyorsanız ve bebeğinizin dışkısı normal görünüyorsa, endişelenecek bir durum yoktur.

Ancak bebeğinizde kabızlık veya ishal gibi sorunlar varsa, aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz:

  1. Kabızlık: Bebeğinize kabızlık sorunu yaşatmamak için, sıvı alımını arttırarak onu daha fazla su içmeye yönlendirebilirsiniz. Ayrıca bebeğinize daha fazla lif içeren gıdalar (örneğin meyve ve sebzeler) da verebilirsiniz. Bebeğinizin kabızlık sorunu devam ederse, doktorunuza danışarak bir kabızlık ilacı kullanabilirsiniz.
  2. İshal: Bebeğinizin ishal olması durumunda, sıvı kaybını önlemek için ona daha fazla sıvı ve elektrolit içeren gıdalar (örneğin pirinç suyu, muz ve yoğurt) verebilirsiniz. Ayrıca doktorunuzun önerdiği bir ishal ilacı da kullanabilirsiniz.
  3. Kolik: Bebeklerde kolik genellikle karın ağrısı, gaz ve huzursuzluğa neden olan bir durumdur. Bebeğinizin kolik sorunu varsa, onu rahatlatmak için karın masajı yapabilir veya emzirme sonrası gaz çıkarmasına yardımcı olacak pozisyonlara yönlendirebilirsiniz.
Not: Herhangi bir sağlık sorunu ile ilgili endişeleriniz varsa, doktorunuza danışmanız önemlidir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst