Neler yeni

Hoşgeldiniz; Kadınlar Kulubü, Kadınlar Ne Diyor

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolup giriş yaptıktan sonra konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabileceksiniz.

Soru sor

Topluluğumuzdan Sorular Sorun ve Yanıtlar Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzun Uzmanı Olun

İletişim Personeli

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Selülitleri azaltmak için evde yapabileceğiniz egzersizler

admin

Administrator
Yönetici
Katılım
4 Tem 2022
Mesajlar
456
Tepkime puanı
2
Puanları
18
Konum
İstanbul
Web sitesi
kurumsalfirmaadresleri.com
Selülitler, cildin altındaki yağ dokusunun sıkışması sonucu oluşan görüntülerdir. Selülitleri azaltmak için evde yapabileceğiniz egzersizler şunlardır:

  1. Squat: Bacak kaslarınızı çalıştırmak için squat egzersizini yapabilirsiniz. Ayaklarınız omuz genişliğinde açın ve dizlerinizi hafifçe bükün. Kalçanızı geriye doğru itin ve dizlerinizi bükerek çömelin. Kalçanızın yere paralel olmasına dikkat edin ve sonra yavaşça başlangıç pozisyonuna geri dönün.
  2. Lunges: Lunges egzersizi de bacak kaslarınızı çalıştırmak için harikadır. Ayaklarınız omuz genişliğinde açın ve sol ayağınızı ileriye doğru adım atın. Sol dizinizin yere hafifçe dokunmasına izin verin ve sonra başlangıç pozisyonuna geri dönün. Egzersizi sağ ayağınızla tekrarlayın.
  3. Crunches: Karın kaslarınızı çalıştırmak için crunches yapabilirsiniz. Sırt üstü yere uzanın, dizlerinizi bükün ve ayaklarınızı yere koyun. Ellerinizi ensenizin arkasına koyun ve başınızı yavaşça kaldırın. Karnınızı sıkın ve başınızı tekrar yere doğru indirin.
  4. Yoga: Yoga egzersizleri, hem vücudunuzu esnetmenize hem de kaslarınızı çalıştırmanıza yardımcı olabilir. Özellikle plak egzersizi, kol, sırt ve bacak kaslarınızı çalıştırır ve selülitleri azaltmaya yardımcı olur.
  5. Cardio egzersizleri: Kardiyo egzersizleri, kalori yakmanıza ve vücudunuzdaki yağ dokusunu azaltmanıza yardımcı olur. Koşu, yürüyüş, bisiklet, yüzme gibi egzersizlerden herhangi birini tercih edebilirsiniz.
Bu egzersizlerin yanı sıra, sağlıklı bir beslenme alışkanlığı edinmek ve yeterli su tüketmek de selülitleri azaltmaya yardımcı olacaktır.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst